jpg
Net-Kurier.pl
Alicji, Bogusława, Ryszarda, Flawiusza
18 kwietnia 2014
jpg
Polecamy
>>>Nasz Facebook<<<Kino IławaKino LubawaKino Nowe Miasto Lub.Kino Grudziądz
Rozkłady Jazdy
ZKM IławaMZK GrudziądzPKS IławaPKS OstródaPKS GrudziądzPKP
Posłuchaj Radia
Eska IławaEska Grudziądz
Ogłoszenia
Do wynajęcia / WynajmęInneKupięPracaSprzedamZamienięDodaj ogłoszenie

Blogerzy

pracuj w Iławie 2012-05-11 20:14
muniek
muniek 2012-01-14 19:19
...chciałbym poruszyć temat wykorzystywania pracowników w dobie " kryzysu", którego moim zdaniem nie ma .


/jk/
Odpowiedz
Adzesko 2012-01-16 10:09
...wszędzie jesteśmy wykorzystywani , bo musimy spłacać rządowe długi.
Odpowiedz
muniek 2012-01-16 12:26
Nie trzeba daleko szukać . Lokalni stolarze. Porozmawiajcie z pracownikami największego zakładu w mieście. Oni Wam powiedzą jak są wykorzystywani, ale wszystko do czasu...


/jk/
Odpowiedz
Tom 2012-01-16 21:58
Muniek ile jeszcze tego czasu? dopóki się ludzie nie zjednoczą będzie syf
Odpowiedz
pracodawca 2012-01-17 00:53
ale o co wam chodzi jak wam sie nie podoba to mozecie pojechac do niemca ,holendra,anglika itd.....pewnie oni was nie beda wykorzystywac.........
Odpowiedz
muniek 2012-01-17 09:19
" PRACODAWCO" jak się zwiesz, a Ty nadal będziesz wykorzystywał biednego człowieka za marne 1000 pln ?

a
Odpowiedz
MP 2012-01-17 09:40
pracodawca napisał/napisała:
ale o co wam chodzi jak wam sie nie podoba to mozecie pojechac do niemca ,holendra,anglika itd.....pewnie oni was nie beda wykorzystywac.........


Odpowiedż godna tytana intelektu,jeżeli takie właśnie jest myślenie pracodawcy którym Ty na pewno nie jesteś to niestety tak to będzie wszystko wyglądać.

a
Odpowiedz
Adzesko 2012-01-17 10:41
... my wszyscy jesteśmy konsumentami .Im więcej zarobimy , tym więcej wydamy . Dając nam mniej , tyle samo zyskujesz .


a
Odpowiedz
prawda 2012-01-17 16:07
dolączam do tego tematu rowniez pracodawców (wykorzystywaczy) małych szwalni,tu sie dopiero zapier****,za pół darmo nawet w soboty,a im brzuchy jak balony rosną,za damski h**.Powiecie wyjedż? nie taka prosta sprawa,moze ja chce zyc w tym kraju,ale godnie,a nie zeby jakis nowobogacki dupek robil łaske ze mi zapłaci marne grosze za moja prace,ktorą dla niego wykonuje,bez moich,naszch rąk by zginął,bo sam nic innego nie potrafi,wiec moze chociaz jakies dobre słowo przynajmiej,jak stac go tylko na ochłapy zamiast wypłaty.


/jk/
Odpowiedz
tłumacz 2012-01-17 18:50
Pracodawcy robią to co każdy normalny człowiek by zrobił. Korzystają z braku konkurencji na rynku pracy (brak ofert) i płacą grosze bo się na to znajdują chętni.

Proszę raczej zobaczyć ile kasy zabiera rząd: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Wolno%C5%9Bci_Podatkowej

to połowa tego co zarabiamy.

W dodatku rząd utrzymuje wysokie bezrobocie i niskie płace, przez regulacje i wysokie opodatkowanie pracy. Dzięki temu robotnik zarabia 1000zł zamiast 5000.

Więc pretensje to raczej do tej socjalistycznej bandy na stołkach./jk/


Odpowiedz
pracodawca 2012-01-18 00:10
w czym wy macie problem niech jeden z drugim zalozy firme i zobaczymy jak bedziecie placic CWANIAKI!!!!


/jk/
Odpowiedz
Kumak 2012-01-18 01:49
Panowie, a związków zawodowych to nie ma w Iławie? Przecież jest NSZZ Solidarność trzymające sztamę z PiS-em i OPZZ zaprzyjaźnione z SLD, walcie do nich po pomoc, jak do kościoła po zbawienie, niech wam wywalczą lepsze płace albo przestańcie głosować na partie z nimi zaprzyjaźnione.


/jk/
Odpowiedz
Janek 2012-01-18 09:37
To też jest dobre:
http://www.youtube.com/watch?v=NWzdgHYPiIw&feature=related
Tyle tak naprawdę oddajemy. Co się z tym dzieje?

a
Odpowiedz
gf 2012-01-18 12:14
pracodawca napisał/napisała:
w czym wy macie problem niech jeden z drugim zalozy firme i zobaczymy jak bedziecie placic CWANIAKI!!!!/jk/


Gościu ! jak nie umiesz zarządzać firmą to ją zamknij ... znając życie sobie nie odmawiasz niczego , wypasiony samochód itp a pracownikom placisz grosze ,jak bys żył skromnie i dał ludziom zarobić , to moze by mieli Ciebie w poszanowaniu ale nie ... pan musi miec super wypasy a hołota g...no.
NIE UMIESZ PROWADZIĆ FIRMY TO JĄ ZAMKNIJ ! - przesłanie do cwaniaczków pracodawców .

a
Odpowiedz
prawda 2012-01-18 12:56
gf napisał/napisała:
pracodawca napisał/napisała: w czym wy macie problem niech jeden z drugim zalozy firme i zobaczymy jak bedziecie placic CWANIAKI!!!!/jk/ Gościu ! jak nie umiesz zarządzać firmą to ją zamknij ... znając życie sobie nie odmawiasz niczego , wypasiony samochód itp a pracownikom placisz grosze ,jak bys żył skromnie i dał ludziom zarobić , to moze by mieli Ciebie w poszanowaniu ale nie ... pan musi miec super wypasy a hołota g...no.NIE UMIESZ PROWADZIĆ FIRMY TO JĄ ZAMKNIJ ! - przesłanie do cwaniaczków pracodawców .a


BRAWO!

a
Odpowiedz
muniek 2012-01-18 13:01
kierowników , posłów , senatorów itp.- dajcie ich na produkcję za 1000 pln może zrozumieją i zobaczą jak utrzymać rodzinę za te ochłapy. STRAJKUJMY !!!

a
Odpowiedz
ADKI 2012-01-18 13:19
W anonimowym opluwaniu to się potrafimy zjednoczyć,ale może byśmy olali pracodawców marnie płacących.Niestety tego nie potrafimy.A niejeden z nas biorąc kuroniówkę chętnie dorobi ten pogardzany tysiączek na czarno.
Widząc co wyczyniają moi towarzysze niedoli demoralizując pracodawców,liżąc im tyłki,nie wróżę rychłego końca takiej sytuacji.

a
Odpowiedz
max 2012-01-18 16:07
Wystarczy podjac prace w Lubawie i zarobki sa inne,olac tych co maja pseudo biznes w ILAWIE.

/jk/
Odpowiedz
Koleś 2012-01-19 18:24
A ja mam propozycję, wypisac tutaj wszystkich pracodawców zatrudniających ludzi na czarno, płacących marne grosze a wymagających więcej. Proszę o rozsądek bo wiadomo że percepcje i zdolności są różne jeden człowiek za swoją prace powinien dostac 10 tyś a innemu dać 1000 to dużo, bo będzie tylko patrzył jak zakombinować i nie robić. Generalnie proponuje wypisac pracodawców zatrudniajacych na czarno i płacacych poniżej 1500 zł. Ewentualnie tez tych którzy płacą godzinówkę poniżej minimalnej płacy ( ok 6,31 zł netto/h )

/jk/
Odpowiedz
JASIO 2012-01-19 20:36
A JA PROPONUJĘ NA DRUGĄ LISTĘ WPISAĆ WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW KTÓRZY KOMBINUJĄ A NIE PRACUJĄ , WYNOSZĄ MATERIAŁY Z FIRMY , ZAŁATWIAJĄ LEWE ZWOLNIENIA LEKARSKIE , KTÓRYM DZIECI CIĄGLE CHORUJĄ , KTÓRZY PILNUJĄ MAJSTRA CZY SZEFA A NIE ROBOTY ,KTÓRZY GADAĆ POTRAFIĄ A PRACOWAĆ WCALE , KTÓRZY SĄ PO KIELICHU BO SZWAGIER MIAŁ IMPREZKĘ ...ITD


/jk/
Odpowiedz
pracodowca 2012-01-19 20:39
JASIO napisał/napisała:
A JA PROPONUJĘ NA DRUGĄ LISTĘ WPISAĆ WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW KTÓRZY KOMBINUJĄ A NIE PRACUJĄ , WYNOSZĄ MATERIAŁY Z FIRMY , ZAŁATWIAJĄ LEWE ZWOLNIENIA LEKARSKIE , KTÓRYM DZIECI CIĄGLE CHORUJĄ , KTÓRZY PILNUJĄ MAJSTRA CZY SZEFA A NIE ROBOTY ,KTÓRZY GADAĆ POTRAFIĄ A PRACOWAĆ WCALE , KTÓRZY SĄ PO KIELICHU BO SZWAGIER MIAŁ IMPREZKĘ ...ITD/jk/


Jest tylko jeden sposób na normalność : 20 % bezrobocie jak w innych miastach woj.olsztyńskiego czy w Grudziądzu.


/jk/
Odpowiedz
prawda 2012-01-19 20:43
JASIO napisał/napisała:
A JA PROPONUJĘ NA DRUGĄ LISTĘ WPISAĆ WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW KTÓRZY KOMBINUJĄ A NIE PRACUJĄ , WYNOSZĄ MATERIAŁY Z FIRMY , ZAŁATWIAJĄ LEWE ZWOLNIENIA LEKARSKIE , KTÓRYM DZIECI CIĄGLE CHORUJĄ , KTÓRZY PILNUJĄ MAJSTRA CZY SZEFA A NIE ROBOTY ,KTÓRZY GADAĆ POTRAFIĄ A PRACOWAĆ WCALE , KTÓRZY SĄ PO KIELICHU BO SZWAGIER MIAŁ IMPREZKĘ ...ITD/jk/


By dobrze zarabiali to by nie kombinowali "jaka płaca taka praca"

Odpowiedz
Renia 2012-01-19 20:55
prawda napisał/napisała:
JASIO napisał/napisała: A JA PROPONUJĘ NA DRUGĄ LISTĘ WPISAĆ WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW KTÓRZY KOMBINUJĄ A NIE PRACUJĄ , WYNOSZĄ MATERIAŁY Z FIRMY , ZAŁATWIAJĄ LEWE ZWOLNIENIA LEKARSKIE , KTÓRYM DZIECI CIĄGLE CHORUJĄ , KTÓRZY PILNUJĄ MAJSTRA CZY SZEFA A NIE ROBOTY ,KTÓRZY GADAĆ POTRAFIĄ A PRACOWAĆ WCALE , KTÓRZY SĄ PO KIELICHU BO SZWAGIER MIAŁ IMPREZKĘ ...ITD/jk/ By dobrze zarabiali to by nie kombinowali "jaka płaca taka praca"

I odwrotnie : jaka praca taka płaca, a zawsze możesz poszukać jelenia który zapłaci ci za podpisanie listy więcej - a Ty i tak powiesz : jaka płaca taka praca!

Odpowiedz
Jan Niezbędny 2012-01-20 09:54
O przepraszam , a co z tymi co pracują uczciwie? Zawsze pracowałem uczciwie , obecnie pracuję jednej z większych firm stolarskich w "rejonie" ale to co się tam wyprawia prosi o pomstę do nieba. Chcą abyśmy pracowali w/g ZASAD 5S ,robili nadgodziny ( za które i tak nam nie płacą ). I Ty nazywasz - jaka praca taka płaca!!!
Żądamy uczciwych wypłat !!!


a
Odpowiedz
prawda 2012-01-20 14:50
Renia napisał/napisała:
prawda napisał/napisała: JASIO napisał/napisała: A JA PROPONUJĘ NA DRUGĄ LISTĘ WPISAĆ WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW KTÓRZY KOMBINUJĄ A NIE PRACUJĄ , WYNOSZĄ MATERIAŁY Z FIRMY , ZAŁATWIAJĄ LEWE ZWOLNIENIA LEKARSKIE , KTÓRYM DZIECI CIĄGLE CHORUJĄ , KTÓRZY PILNUJĄ MAJSTRA CZY SZEFA A NIE ROBOTY ,KTÓRZY GADAĆ POTRAFIĄ A PRACOWAĆ WCALE , KTÓRZY SĄ PO KIELICHU BO SZWAGIER MIAŁ IMPREZKĘ ...ITD/jk/ By dobrze zarabiali to by nie kombinowali "jaka płaca taka praca" I odwrotnie : jaka praca taka płaca, a zawsze możesz poszukać jelenia który zapłaci ci za podpisanie listy więcej - a Ty i tak powiesz : jaka płaca taka praca!

...i tu sie mylisz,zaden z tych pseudo pracodawcow nie pozwoliłby na to,zeby zupelnie nic nie robic,stoja jak katy nad swoimi ofiarami...my mozemy jednynie robic wolniej,ze im zrobic na zlosc,gdyby mieli do nas szacunek,tez by go otrzymali,tysiac zlotych nie zacheca czlowieka do pracy i wydajnosci,niestety.

a
Odpowiedz
Wiesław Niesiobędzki 2012-01-20 15:59
I tak pięknie jedni na drugich narzekamy, jedni drugich tępimy i nienawidzimy, ato państwo jest do dupy as niemy. Gdyby to nasze państwo polskie było nasze i państwem prawa, to prawo by było przestrzegane. Wtedy przedsiębiorca dojony prze państwo nie narzekałby na pracowników, a oni na niego. Pacjenci na lekarzy, lekarze na aptekarzy itede itepe. Posłowie się wałkonią, rząd się wałkoni i wszyscy razem udają, że coś robią i jest im dobrze. My zaś musimy zęby zaciskać i dawać sobie radęa jak źle to narzekamy jedni na drugich, podczas, gdy wina leży po stronie rządu, któremu są na rękę nasze swary i kłótnie.


/jk/
Odpowiedz
prawda 2012-01-21 12:41
Wiesław Niesiobędzki napisał/napisała:
I tak pięknie jedni na drugich narzekamy, jedni drugich tępimy i nienawidzimy, ato państwo jest do dupy as niemy. Gdyby to nasze państwo polskie było nasze i państwem prawa, to prawo by było przestrzegane. Wtedy przedsiębiorca dojony prze państwo nie narzekałby na pracowników, a oni na niego. Pacjenci na lekarzy, lekarze na aptekarzy itede itepe. Posłowie się wałkonią, rząd się wałkoni i wszyscy razem udają, że coś robią i jest im dobrze. My zaś musimy zęby zaciskać i dawać sobie radęa jak źle to narzekamy jedni na drugich, podczas, gdy wina leży po stronie rządu, któremu są na rękę nasze swary i kłótnie./jk/


...i tu sie zgadzam,to przez ten chory kraj,skaczemy sobie do gardeł...


/jk/
Odpowiedz
tłumacz 2012-01-21 12:48
Wiesław Niesiobędzki napisał/napisała:
I tak pięknie jedni na drugich narzekamy, jedni drugich tępimy i nienawidzimy, ato państwo jest do dupy as niemy. Gdyby to nasze państwo polskie było nasze i państwem prawa, to prawo by było przestrzegane. Wtedy przedsiębiorca dojony prze państwo nie narzekałby na pracowników, a oni na niego. Pacjenci na lekarzy, lekarze na aptekarzy itede itepe. Posłowie się wałkonią, rząd się wałkoni i wszyscy razem udają, że coś robią i jest im dobrze. My zaś musimy zęby zaciskać i dawać sobie radęa jak źle to narzekamy jedni na drugich, podczas, gdy wina leży po stronie rządu, któremu są na rękę nasze swary i kłótnie./jk/


trudno się nie zgodzić


/jk/

Odpowiedz
skate 2012-01-21 23:04
Masz dwie opcje do wyboru * bezrobocie
*pracowac dla tych marnych 1000 zl, ktore dostajesz i nie wiesz co z tym zrobic.
A popatrzcie na naszych dziadkow i ich renty emerytury,na same leki im nie starcza a co bedzie kiedys z nami jak dozyjemy.
Znam sytuacji pracownikow z ilawskiego potencjata mebli jest ciezko ale pracowac trzeba wiadomo.Ale co tam przezywaja kobiety zatrudnione to nie do opisania. Zatrzymywane elementy za byle co przez tych hu... Z kj.

/jk/
Odpowiedz
Jaś 2012-01-22 07:08
Nie zgadzam się ani z Niesiobędzkim , ani Tłumaczem i Prawdą ; to nie kraj winien ,nie Tusk tylko my sami , zawsze podzieleni , zawsze najlepsi we własnych oczach , zawsze z pretensjami do świata ... i zawsze po dupie dostawaliśmy , historia , co krok nam to przypomina . Skłonni do desperackiej odwagi- prawie głupoty , ale nie do pozytywnej pracy. Tacy jesteśmy -Polacy - wybrańcy Pana B.


/jk/
Odpowiedz
Wiesław Niesiobędzki 2012-01-22 10:05
Jasiu, a tę skonconą ustawę refundacyjną, która skłóciła lekarzy, aptekarzy i pacjentów. to kto nam zafundował Pan B.? A fatalną ordynację wyborczą , prawo o przedsiębiorstwach, związkach zawodowych, podatkach itepe, to też Pan. B.Jasiu a wiesz, może skąd się wziął zapis o liczbie posłów w Sejmie/To ponoć tradycja jeszcze z II RP a potem z PRL. Tyle ,że ta tradycja wtedy była uzasadniona ilością powiatów, wtedy niewielkich obszarem i w czasach, gdy nie było telefonów, radia, telewizji i żadnych innych elektronicznych środków komunikacji, rozwiniętej sieci PKP, PKS i głównym środkiem podróżowania była furmanka albo bryczka. Dlatego taka duża ilość tak niewielkich obszarów była podyktowana zasadą,że obywatel z takigo na przykład Gorynia chcąc załatwić sprawę w powiecie, powinien móc w ciągu dnia dojechać do stolicy powiatu załatwić swoje i przed nocą wrócić do domu. Dzsiaj jednak nie podróżuje się siwkiem czy kasztanką, bo są pociągi, PKS, samochody, internet, telefony wszelkiej maści, zatem powiaty mogą być wielkie i nie więcej niż 200 do tego tyle samo posłów po jednym z każdego powiatu. No ale, skąd wtedy prezesi partii rządzących wzięliby dla partyjnych kolesiów: stanowiska, apanaże i możliwości łatwego życia kosztem społeczeństwa? No pomyśl Jasiu najpierw, a potem zgadzaj się albo nie.

/jk/
Odpowiedz
prawda 2012-01-22 10:50
Jaś napisał/napisała:
Nie zgadzam się ani z Niesiobędzkim , ani Tłumaczem i Prawdą ; to nie kraj winien ,nie Tusk tylko my sami , zawsze podzieleni , zawsze najlepsi we własnych oczach , zawsze z pretensjami do świata ... i zawsze po dupie dostawaliśmy , historia , co krok nam to przypomina . Skłonni do desperackiej odwagi- prawie głupoty , ale nie do pozytywnej pracy. Tacy jesteśmy -Polacy - wybrańcy Pana B./jk/


Tak jak rodzice kształtują swoje dzieci,tak samo kraj kształtuje swoich obywateli.

/jk/
Odpowiedz
Wiesław Niesiobędzki 2012-01-22 13:39
Jasiu, kto dostawał po dupie? Wyobrażasz sobie, do jak krwawych wojen musiałoby dojść, żeby Polska mogła odebrać Niemcom, Mazury, Warmię, Pomorze Gdańskie i Szczecińskie, Poznań z Wielkopolską, Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę, które utraciła na rzecz Zakonu, Prus, Cesarstwa Niemieckiego i Austrii. Zauważ proszę, że o sam Sląsk król Fryderyk władca Prus toczył z Austrią wojnę 7 lat tylko. A tu proszę bardzo jeden podpis Stalina i starodawne polskie ziemie ucywilizowane przez Niemców z kolejami, drogami, mostami, elektrycznością, kanalizacją, wodociągami, murowanymi miastami i wioskami znalazły się w granicach państwa polskiego. a na dawnych tzw. polskich kresach nadal smród brud, stepy, chaty kryte słomą a przede wszystkim Białoruś i Ukraina a nie Polska.


/jk/
Odpowiedz
tłumacz 2012-01-22 14:02
Jasiu, nie doceniasz siły medialnej propagandy i kasy jaka za tym stoi. Trudno wymagać aby większość narodu była na nią odporna. Po za tym mechanizmy dostosowawcze jakich musieliśmy nabyć aby przetrwać w tych różnych niby Polskach, stają przeciwko nam, przeciwko właśnie wspólnej, długodystansowej, pozytywnej współpracy.

Więc trzeba działać dwufazowo - stawiać się rządom i niezależnie, na ile się da, robić coś pozytywnego na własnym podwórku.

Pozdro

/jk/
Odpowiedz
maja 2012-01-23 19:22
witam a znacie sytuacje sprzedawczyn ze sklepu na Kosciuszki, gdzie renamenty i ciagle manka to co codziennosc OSTRZEGAM.
A sytuacja z Fa..../adm/ gdzie za 100 zl.wiecej do wyplaty dziweczyna pozbyla sie konkurecji z pracy LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS.
Oszusci zaraz wyzej, kredyt na sprzet agd 0 procent a co sie okazuje wliczaja ci ubezpieczenie, rozumiem ale dlaczegoi na hama bez informacji ,ze niemusisz go brac. Na 10 osob przedemna wcisneli to 9 obsluga i kompetencje pracowniow zosawie bez kometarza .
Zapraszam do mixa na so..../adm/


/jk/
Odpowiedz
Wiesław Niesiobędzki 2012-01-24 07:00
Tłumaczu , czym się rożni niby Polska od Polski prawdziwej. Czyżby tym, że w Polsce prawdziwej wszyscy myślą tak, jak się tobie i biskupom podoba, zaś w niby Polsce każdy myśli, jak uważa za słuszne i nie ogląda się na zdanie jednej religii.
Odpowiedz
Tłumacz 2012-01-24 19:17
Polska jest niepodległa. A te ostatnie - eurokołchozowa, ludowa, wojenna, pod zaborami są mocno niedorobione.

Niech sobie każdy myśli jak mu się podoba, tylko łapy precz od moich pieniędzy. Nie mam zamiaru podatkami sponsorować partii, urzędników, zawodów medycznych,kościołów, mniejszości seksualnych i niczego oprócz sprawnych sądów, policji i wojska.
/d
Odpowiedz
Jasio 2012-01-25 09:13
Tłumacz napisał/napisała:
Polska jest niepodległa. A te ostatnie - eurokołchozowa, ludowa, wojenna, pod zaborami są mocno niedorobione.Niech sobie każdy myśli jak mu się podoba, tylko łapy precz od moich pieniędzy. Nie mam zamiaru podatkami sponsorować partii, urzędników, zawodów medycznych,kościołów, mniejszości seksualnych i niczego oprócz sprawnych sądów, policji i wojska. /d

Nad policją i sądem mocno bym się zastanowił : to przecież nasi Niedotykalni ,święte krowy każdego policyjnego systemu państwowego , a państwo mamy stricte policyjne .

/jk/

Odpowiedz
tłumacz 2012-01-25 18:48
:)

Myślałem o niezależnych i efektywnych działających dla dobra obywateli,a nie o "firmie", która się tym zajmuje obecnie. Bo to że policja i sądy mają się zajmować ludźmi ściągającymi gry z neta, czy produkcją i handlem konkurencyjnym dla globalnych marek to jest żenujące i ludziom nie służy.


/jk/
Odpowiedz
nędznik ale prawdziwy 2012-01-25 20:11
takk ale jak cos sie takiemu tlumaczowi stałoby włamanie do mieszkania kradziez pobicie to lecialby gdzie na Policje :D


/jk/
Odpowiedz
Jasio 2012-01-25 20:40
nędznik ale prawdziwy napisał/napisała:
takk ale jak cos sie takiemu tlumaczowi stałoby włamanie do mieszkania kradziez pobicie to lecialby gdzie na Policje :D

A co ma zrobić ? Taki sysytem . Nawet bronić siebie , swojego dziecka czy domu nie możesz , bo czym ? A oni mają imunitety sędziowskie,układy w policyjnej firmie a w nalepszym wypadku będą cię nękać kontrolami drogowymi i fiskalnymi . Państwo nasze -tak dziś jak i wczoraj obywatelowi nie służy. Żałuję tylko , że po tych dziś robiących głupstwa przyjdą następni - podobni, takie mleko matki tej ziemii.
/d
Odpowiedz
tłumacz 2012-01-25 22:16
a gdzie mam lecieć? jak jest monopol państwowy na te usługi?!

nawet się bronić nie można, bo zaraz robią człowiekowi problemy

ba, nawet głupiego pistoletu nie można normalnie kupić

szkoda gadać
/d
Odpowiedz
zdegustowany return 2012-01-26 09:12
Tak tłumacz pistoletu nie kupić zobacz co sie w Ameryce dzieje wysyp psychopatów morderstwa no bo prawo dało amerykanom wolność w posługiwaniu sie bronią i niech sie zabijają. Dobrze ze u nasnie ma takiego prawa dziekuje za to Bogu. A co ułomności tych służb na to wpływu nie mamy mnie też wkurza wiele działań policji ich częstokroć głupota. Państwo w majestacie prawa może stosować aparat represji jakim jest Wojsko Policja itp. Lepszego systemu człowiek na dzień dzisiejszy nie jest w stanie wymyślić
/d
Odpowiedz
tłumacz 2012-01-26 19:20
psychopaci i bandyci to akurat u nas broń mają

jeden taki psychol był w Polsce nawet popularny w TV z dwa tygodnie temu temu, jak sobie strzelał w trakcie konferencji prasowej (w policzek czy coś)
/d
Odpowiedz
lachimawesz 2012-02-10 19:58
WITAM WSZYSTKICH NAPEWO WSZYSCY MACIE RACJE A POWIEDZCIE MI CZY NAJNIZSZA KRAJOWA NIE MOGLABY WYNOSIC 4000ZL NETTO
/d
Odpowiedz
jaś 2012-02-13 08:52
lachimawesz napisał/napisała:
WITAM WSZYSTKICH NAPEWO WSZYSCY MACIE RACJE A POWIEDZCIE MI CZY NAJNIZSZA KRAJOWA NIE MOGLABY WYNOSIC 4000ZL NETTO/d

hM , a dlaczego nie 6 tys ? I przelewana na konto 2 razy w miesiącu i żeby jeszcze wpadać do firmy raz w miesiącu podpisać listę obecności . I z urlopem coś koniecznie trzeba zrobić ; to jawna kpina 11 miesięcy pracować a 1 miesiąc urlopu ! Gdzie te zwiażki zawodowe , muszą to złatwić . 11 miesiący urlopu i 1 miesiąc pracy takiej jak wyżej . No i jeszcze 13 , 14 i inne dodatkowe wynagrodzenia z premia włącznie za to że się temu paskudnemu kapitaliście pracodawcy nie przeszkadza zapierd.../ adm : fe ! /.


/jk/

Odpowiedz
Leszek 2012-02-13 20:18
Patrzcie wyżej - w ogłoszenia - tak wygląda rynek pracy w Iławie a pewnie też w Grudziądzu ! Praca szuka ludzi - a wy ględzicie o braku pracy ! Tak , dla leniuchów i pyskaczy z dwiema lewymi łapkami w kieszeniach.

/jk/
Odpowiedz
ja 2012-02-14 12:29
Leszek napisał/napisała:
Patrzcie wyżej - w ogłoszenia - tak wygląda rynek pracy w Iławie a pewnie też w Grudziądzu ! Praca szuka ludzi - a wy ględzicie o braku pracy ! Tak , dla leniuchów i pyskaczy z dwiema lewymi łapkami w kieszeniach. /jk/


Chyba jesteś jednym z pracodawców , którzy tak szukaja pracowników.
Praca szuka ludzi ? dobry żart , chyba ,że masz na myśli prace za 1 tys ,podczas gdy jedzenie i inne opłaty wynosza grubo ponad ten tysiąc.

a
Odpowiedz
prawda 2012-02-14 16:13
ja napisał/napisała:
Leszek napisał/napisała: Patrzcie wyżej - w ogłoszenia - tak wygląda rynek pracy w Iławie a pewnie też w Grudziądzu ! Praca szuka ludzi - a wy ględzicie o braku pracy ! Tak , dla leniuchów i pyskaczy z dwiema lewymi łapkami w kieszeniach. /jk/ Chyba jesteś jednym z pracodawców , którzy tak szukaja pracowników. Praca szuka ludzi ? dobry żart , chyba ,że masz na myśli prace za 1 tys ,podczas gdy jedzenie i inne opłaty wynosza grubo ponad ten tysiąc.a


Masz rację,niech sobie sami zapier****** za ochłapy,a nie jeszcze wdziecznosci oczekuja,wole klepac biede nie pracując,niż sie ponizac przed palantami ...i tez klepac biede.

a
Odpowiedz
Leszek 2012-02-15 08:24
prawda napisał/napisała:
ja napisał/napisała: Leszek napisał/napisała: Patrzcie wyżej - w ogłoszenia - tak wygląda rynek pracy w Iławie a pewnie też w Grudziądzu ! Praca szuka ludzi - a wy ględzicie o braku pracy ! Tak , dla leniuchów i pyskaczy z dwiema lewymi łapkami w kieszeniach. /jk/ Chyba jesteś jednym z pracodawców , którzy tak szukaja pracowników. Praca szuka ludzi ? dobry żart , chyba ,że masz na myśli prace za 1 tys ,podczas gdy jedzenie i inne opłaty wynosza grubo ponad ten tysiąc.a Masz rację,niech sobie sami zapier****** za ochłapy,a nie jeszcze wdziecznosci oczekuja,wole klepac biede nie pracując,niż sie ponizac przed palantami ...i tez klepac biede.a


Do Ja i prawda : no to klepcie! tylko wara od pomocy społecznej , powoływania się ,że macie głodne dzieci , że Wam się należy . Bo należy Wam się tyle ile zapracujecie , poniał ?
/d
Odpowiedz
prawda 2012-02-15 13:48
Mądrzy ludzie nie pracują dla wyzyskiwaczy takich jak Ty Leszku,bo prawdopodobnie nim jestes.Chcesz wiedziec jak czuje sie Twoj pracownik odbierając te Twoje zasrane 1000zł? To daj swojej zonie tyle samo i kaz jej przezyc za to cały miesiac,łącznie z opłatami,bedziesz miał odpowiedż,porównaj tez życie swoich dzieci,do życia dzieci swoich pracowników.Ale wiesz co?to juz nawet nie chodzi o tą nędzną wypłatę,ale o zwykła ludzką godność,ze człowiek pracuje przez cały miesiąc po 8godz moze i wiecej,odbiera wypłate i zwyczajnie nie wie co z nią zrobić,czy kupic jedzenie,ubrania dzieciom,czy tłumik w samochodzie,bo na wszystko nie wystarczy,wlasciwie to na nic nie wystarczy,na opłaty zaledwie,a opieka nie pomoze,bo przeciez pracujesz,i to wlasnie boli,bo jezeli lezysz brzuchem do góry i liczysz na pomoc społeczną,to inaczej byc nie moze,musisz klepac biede,ale pracując? I Ty Lechu śmiesz mówić "nalezy Wam sie tyle ile zapracujecie?" oczywiście że sie nalezy,i gdybys mial godnosc to zapłacilbys swoim pracownikom własnie tyle ile im sie nalezy, a nie sie panoszysz i dorabiasz na ludzkiej krzywdzie...apropos Twojej wypowiedzi,moje dzieci nie chodza głodne,i nigdy nie korzystalam z pomocy opieki społecznej,wiele lat temu opuscilam ten chory kraj i nie musze dorabiac takich pseudo-biznesmenów jak Ty.

a
Odpowiedz
Leszek 2012-02-15 17:06
Cieszę się ,że opuściłaś "ten kraj" - zdaje się ,że to nie było najlepsze miejsce dla Ciebie . Teraz Ci lepiej a i nam lżej, nawet nie bardzo ubolewam że - jak mówisz- dorabiasz ,teraz innych kapitalistów. Nie opowiadaj mi bajek o godności , bo nie znasz jej miary . Na każdym miejscu i w kazdych okolicznościach można zachowywać się godnie lub nie . Dotyczy to tak pracodawców jak pracowników.
/d
Odpowiedz
semja 2012-02-15 20:02
Wiesław Niesiobędzki napisał/napisała:
I tak pięknie jedni na drugich narzekamy, jedni drugich tępimy i nienawidzimy, ato państwo jest do dupy as niemy. Gdyby to nasze państwo polskie było nasze i państwem prawa, to prawo by było przestrzegane. Wtedy przedsiębiorca dojony prze państwo nie narzekałby na pracowników, a oni na niego. Pacjenci na lekarzy, lekarze na aptekarzy itede itepe. Posłowie się wałkonią, rząd się wałkoni i wszyscy razem udają, że coś robią i jest im dobrze. My zaś musimy zęby zaciskać i dawać sobie radęa jak źle to narzekamy jedni na drugich, podczas, gdy wina leży po stronie rządu, któremu są na rękę nasze swary i kłótnie./jk/
Szanowny Wiesławie.Między innymi poruszyłeś najbardziej newralgiczny punkt funkcjonowania państwa.Szczególnie naszego państwa.Idzie o prawo,ale i o instytucje mieniące się wyrocznią prawa.Na dzień dzisiejszy mamy do czynienia z prokuratorskim i sądowym horrorem.władza ta tak się rozbestwiła iż jest zagrożeniem dla państwa.immunitety,nieodpowiedzialność za błędne oskarżenia(płaci podatnik)prokurator nie odpowiada .Święta krowa.Bezzasadnie niszczy człowieka i nie odpowiada za swoją indolencję ,nieuctwo a często korupcję.Polecam felieton Marcina Króla "Prokuratorski i sądowy horror" "Wprost" 6-12. 02.2012.
/d
Odpowiedz
Wiesław Niesiobędzki 2012-02-18 11:22
Drodzy internauci. co wy z tą pracą w Iławie. Przeca jej jej tutaj od jasnej cholery i nazad, albo nawet więcej. Za to zarobku tutaj nie uświadczysz. Dlatego należy szukać zarobku a nie roboty. gdyż do roboty są konie i buldożery a ludzie do zarabiania.
Odpowiedz
Leon 2012-02-19 10:05
Panie Niesiobędzki ! Na Boga ! 60 to już dawno masz pan na karku a sądy jakieś takie dziwne . Cwaniakiem na stare lata chcesz pan zostać ? Przeszłość i dobra szkoła opier/adm: fe!/ się przypomniała się szanownemu panu ? Ten system z PRL / czy się stoi czy się leży.../ jest tu nadal zasadą. Ale tylko tu ; tu wprost nie wypada uczciwie pracować , tu pracują durnie ...a mądrzy i chwaleni za pracowitość Polacy gary w Londynie zmywają lub cebulki w Holandii pielęgnują. Panie Wiesławie i tu i tam jest praca i tego warto się trzymać , a że zarobki trudno porównywać ? Jasne , oni socjalizmu jak pan i 30 milionów pańskich rodaków przez 40 lat nie budowali . Więc nie zarobku - tylko pracy z płacą szukać trzeba lub samemu sobie miejsce do pracy stworzyć . I niech pan swoim autorytetem intelektualisty cwaniactwa nie lansuje , na Boga , nie pan !


/jk/
Odpowiedz
tumacz 2012-02-19 12:02
Zarobków można nie porównywać, zgoda, ni wszyscy muszą zarabiać 2000 EUR. Ale można porównać koszt życia i siłę nabywczą. I tu Polak ze swoją wypłatą wypada tragicznie. Więc z Panem Wiesławem się zgadzam. Trzeba szukać zarobków pozwalających przynajmniej na godne życie. W Iławie - Mission Impossible. Ja tam mogę kubły ze śmieciami opróżniać, ale wypłata ma mi starczyć na utrzymanie rodziny a nie na 10 butelek szampana.


/jk/
Odpowiedz
a 2012-02-20 16:41
tumacz napisał/napisała:
Zarobków można nie porównywać, zgoda, ni wszyscy muszą zarabiać 2000 EUR. Ale można porównać koszt życia i siłę nabywczą. I tu Polak ze swoją wypłatą wypada tragicznie. Więc z Panem Wiesławem się zgadzam. Trzeba szukać zarobków pozwalających przynajmniej na godne życie. W Iławie - Mission Impossible. Ja tam mogę kubły ze śmieciami opróżniać, ale wypłata ma mi starczyć na utrzymanie rodziny a nie na 10 butelek szampana./jk/


POPIERAM ! 100% racji i prawdy.
Odpowiedz
Jaś 2012-02-20 17:07
Panie i panowie , ja tam mogę robić za 10 butelek szampana ( tylko ma być oryginalny - a nie z marketu dla ubogich...)


/kl/
Odpowiedz
tłumacz 2012-02-20 22:36
Jaś napisał/napisała:
Panie i panowie , ja tam mogę robić za 10 butelek szampana ( tylko ma być oryginalny - a nie z marketu dla ubogich...) /kl/


Oryginalny (AOC), ale z tych tańszych, we Francji to już od 20 euro./d
Odpowiedz
Wiesław Niesiobędzki 2012-02-21 18:02
Leonie, przykro mi, ale to ty nasiąkłeś marksizemem z epoki PRL, gdy wszyscy mieli pracę, ale owoców tej pracy nikt lub prawie nikt z dobrej woli nie chciał kupować, a jeśli kupował, to dlatego,że musiał, gdyż żadnych innych wyrobów poza made in Poland lub DDR czy USSSR, ZSRR itepe wtedy w Polsce nie było, no chyba, ze powiemy o pomarańczach i zytrynachza 40 zł 1 kg każdego roku około świąt Bożego Narodzenia, których skórki moja mama skrżętnie suszyła,żeby w domu ładnie pachniało oraz by mieć wykwintne doprawy do ciast.Były też wtedy tzw. wina gronowe z Bułgarii, Jugosławii czy Węgier, które trafiały do Polski w systemie handlu wymiennego i wtedy naród się cieszył, bo miał na chwilę możność odetchnąć od wina marki Wino czyli owocowego kwachu lub herbata Ulung z Gruzjii. albo znakomite rowery Ukraina, (polskie Romety w całości szły do ZSRR) super samochody Żiguli,Moskwicze, P-70, Trabanty, Wartburgi, Syreny, Nysa itp. Takoż radia,później nawet telewizory Belweder i Wisła jeśli towarzysze dali talon na te cacka. Do tego wyroby czekoladopodobne, napoje cocacolopodobne pt. Polo-Cocta, świetne dżinsy Szariki i wiele innych tego rodzaju rarytasów. Summma summarum, cały naród miał wtedy pracę, produkując te cacka adresowane do nabywców mieszkających w krajach RWPG. Tylko dlaczego zaraz potem, jak ta piękna organizacja rynkowa padła, padły też firmy pracujące na jej potrzeby? Ano dlatego, że nikt tych ich produktów wyrabianych w pocie czoła przez klasę robotniczą krajów RWPG, za te czy się stoi czy się leży 2000 się należy, nie chciał kupować, wobec zalewu prawdziwych towarów sprowadzanych z krajów, gdzie za prawdziwą pracę należy się prawdziwy zarobek. I dopiero, gdy przyszły czasy, kiedy ludzie moogli pracować nie po to, żeby ich nie wsadzili za to, że uchylają się od pracy, a było takie prawo w PRL, ale żeby za swoją prawdziwą pracę dostawać prawdziwy zarobek, prawdziwa praca stała się towarem poszukiwanym. Co nasi rodzimi kapitaliści natychmiast zaczęli wykorzystywać w tym celu, by ludzie broń Boże nie wspominali o prawdziwym za nią wynagrodzeniu. Na co z kolei dają zgodę kolejne rządy.nie podpisując karty praw podstawowych i nie wprowadzając opartej na rzeczywistych kosztach utrzymania minimalnej stawki godzinowej na przykładzie Norwegii wynosi ona 130 koron= 65 zł.


/jk/
Odpowiedz
Niesiob 2012-02-21 18:15
Jasiu wynika z tego, że szukasz jednak zarobku a nie pracy, Bo jeśli by ci zależało na pracy, to wziąłbyś łopatę poszedł na jakieś żwirowisko w lesie i kopał sobie od rana do nocy doły coraz głębsze a potem na drugi dzień je sobie zasypywał jeden po drugim i tak do usranej śmierci byłbyś sobie przodownikiem pracy. Tobie jednak zależy na zarobku, dlatego nie zechcesz być bezmyślnym kopidołem, który pracuje po to, żeby mieć pracę.
/d
Odpowiedz
Adzesko 2012-02-22 14:12
... nawet Grecy po obniżkach o 1/4 i tak mają lepiej o 1/2 od Polaków.
Polak to tania siła robocza Europy- tak było, jest i będzie.
Odpowiedz
Leon 2012-02-22 18:43
Wiesław Niesiobędzki napisał/napisała:
Leonie, przykro mi, ale to ty nasiąkłeś marksizemem z epoki PRL, gdy wszyscy mieli pracę, ale owoców tej pracy nikt lub prawie nikt z dobrej woli nie chciał kupować, a jeśli kupował, to dlatego,że musiał, gdyż żadnych innych wyrobów poza made in Poland lub DDR czy USSSR, ZSRR itepe wtedy w Polsce nie było, no chyba, ze powiemy o pomarańczach i zytrynachza 40 zł 1 kg każdego roku około świąt Bożego Narodzenia, których skórki moja mama skrżętnie suszyła,żeby w domu ładnie pachniało oraz by mieć wykwintne doprawy do ciast.Były też wtedy tzw. wina gronowe z Bułgarii, Jugosławii czy Węgier, które trafiały do Polski w systemie handlu wymiennego i wtedy naród się cieszył, bo miał na chwilę możność odetchnąć od wina marki Wino czyli owocowego kwachu lub herbata Ulung z Gruzjii. albo znakomite rowery Ukraina, (polskie Romety w całości szły do ZSRR) super samochody Żiguli,Moskwicze, P-70, Trabanty, Wartburgi, Syreny, Nysa itp. Takoż radia,później nawet telewizory Belweder i Wisła jeśli towarzysze dali talon na te cacka. Do tego wyroby czekoladopodobne, napoje cocacolopodobne pt. Polo-Cocta, świetne dżinsy Szariki i wiele innych tego rodzaju rarytasów. Summma summarum, cały naród miał wtedy pracę, produkując te cacka adresowane do nabywców mieszkających w krajach RWPG. Tylko dlaczego zaraz potem, jak ta piękna organizacja rynkowa padła, padły też firmy pracujące na jej potrzeby? Ano dlatego, że nikt tych ich produktów wyrabianych w pocie czoła przez klasę robotniczą krajów RWPG, za te czy się stoi czy się leży 2000 się należy, nie chciał kupować, wobec zalewu prawdziwych towarów sprowadzanych z krajów, gdzie za prawdziwą pracę należy się prawdziwy zarobek. I dopiero, gdy przyszły czasy, kiedy ludzie moogli pracować nie po to, żeby ich nie wsadzili za to, że uchylają się od pracy, a było takie prawo w PRL, ale żeby za swoją prawdziwą pracę dostawać prawdziwy zarobek, prawdziwa praca stała się towarem poszukiwanym. Co nasi rodzimi kapitaliści natychmiast zaczęli wykorzystywać w tym celu, by ludzie broń Boże nie wspominali o prawdziwym za nią wynagrodzeniu. Na co z kolei dają zgodę kolejne rządy.nie podpisując karty praw podstawowych i nie wprowadzając opartej na rzeczywistych kosztach utrzymania minimalnej stawki godzinowej na przykładzie Norwegii wynosi ona 130 koron= 65 zł. /jk/


Panie Niesiobędzki , najpierw się wzruszyłem pańskimi wspomnieniami o suszeniu skórek od pomarańczy , ach te młode lata !, później rozśmieszył mnie pan do łez powoływaniem na Norwegię i tamtejszy dobrobyt . Odwołuje się pan do własnych doświadczeń - jeśli tak , to pewnie niczego panu nie brakuje ? Może pan też sięgnąć do innych krajów dobrobytem opływających - tylko z tego nic nie wynika ; inne doświadczenia , tradycja , warunki rozwoju .Po co to porównywać narażając się na śmieszność . W Norwegii widzialem import drewna, dłużyc o średnicy ponad 1 metr , stać ich na kupowanie tego w Kanadzie choć sami są leśnym krajem.Ich stać . Zawiódł mnie pan , panie Niesiobędzki , zawiódł i tylko wtorkowe ostatki lekko pana tłumaczą .!


/jk/
Odpowiedz
Wiesław Niesiobędzki 2012-02-22 21:15
Zwyczajnie pan ideologizuje i bawi się w przemądrzałka, nie podejmując rzeczowej dyskusj.Bo tak naprawdę nic poza biurokratami rozbuchaną administracją centralną i terenową oraz kościelną( gminy, powiaty, urzędy wojewódzkie, marszałkowskie, metropolie arcybiskupie, diecezje, parafie, oraz indolencją i beztroskim marnotrawstwem kolejno rządzących partii. Nic nie stoi na przeszkodzie, temu by nam się dobrze działo. Ponieważ nie ma drugiego takiego pracowitego narodu jak Polacy i bogatego kraju, jak Polska. Gdyby tak nie było, to po 130 latach zaborów,toczących się na polskich ziemiach działaniach I i II wojny światowej, 6 latach okupacji i rabowania kraju przez Hitlera, 55 latach gospodarki socjalistycznej,wyczynach komisji majątkowej itp. To tutaj nic nie powinno być, tylko popioły i zgliszcza, a przecież jest prawie wszystko tylko nie dla nas zwykłych obywateli polskiego państwa.

/jk/
Odpowiedz
Leon 2012-02-23 08:44
Pan Niesiobędzki pisze :"gminy, powiaty, urzędy wojewódzkie, marszałkowskie, metropolie arcybiskupie, diecezje, parafie, " + proszę pana : komitety gminne , miejskie , wojewódzkie pzpr , WSZYSTKIE Z ETATAMI - to za tym pan tęskni . I jeszcze wyborcze fałszerstwa: 99% Polaków popiera partię i socjalizm . Czy Pan gdzieś kandyduje ?,bo tylko tak mogę zrozumieć bzdury:"nie ma drugiego takiego pracowitego narodu jak Polacy i bogatego kraju, jak Polska" Atlas zasobów naturalnych niech pan sobie otworzy - dzieci mają to w podstwówce - i poczyta o tych zasobach . Po co ta historyczna ściema - zwłaszcza że uczestniczył pan aktywnie w budowie socjalizmu / tu wyszły kłopoty z liczeniem lat proszę pana - 55 sic! / ale rozumiem ,że jako histeryk łatwiej pan wieki niż lata liczy . Dlaczego tak pracowity Polak jak pan , od nastu lat - bo tuż po 50 poszedł na emeryturę ? I żyje dziś na koszt innych równie pracowitych Polaków. Pracy nie było dyrektorskiej ? A inna rączki brudzi ? A co do tego ma komisja majątkowa ? Co kościelne czy prywatne a zawłaszczone przez socjalizm trzeba oddać właścicielom i tyle. Kościoła pan nie kocha - pański problem , ale mam nadzieję że własność pan szanuje , kościelna też ma prawa .Urzędników przybywa - też mi to się nie podoba , partie polityczne mierne - też prawda ; ale to wszystko nie z księzyca , tylko my , mądrzy i pracowici Polacy sobie fundujemy i nie staoi nad nami armia czerwona i pistoletu do głowy nie przykłada . Więc do kogo te żale ? A może tak stanie pan przed lustrem i popatrzy krytycznie na to oblicze Polaka : zdolny - ale leniwy , robi - ale rękoma innych najchętniej ; i mniema : MNIE SIĘ NALEŻY !


/jk/
Odpowiedz
Jaś 2012-02-23 10:02
tłumacz napisał/napisała:
Jaś napisał/napisała: Panie i panowie , ja tam mogę robić za 10 butelek szampana ( tylko ma być oryginalny - a nie z marketu dla ubogich...) /kl/ Oryginalny (AOC), ale z tych tańszych, we Francji to już od 20 euro./d


Przecież pisałem nie z marketu dla ubogich . Dobry szampan we Francji to koszt 200 euro prosze pana tłumacza.Pozdrawiam z bólem głowy- tak jest jak się pija szampańskie podróby za 70 zł butelka.!
Odpowiedz
Wiesław Niesiobędzki 2012-02-23 12:19
Panie Leon, to znaczy wszystko to co było złe bo socjalistyczne, teraz jest dobre bo nasze polskie i patriotyczne? taka z panem rozmowa, gadał dziad do obrazu a obraz mu ani słowa. Co najwyżej ubliży , obrazi a sam się wymądrzy i pokaże jaki jest prawy, sprawiedliwy bezgrześzny i mundry. Nic tylko mu dać nagrodę Nobla z dynamitu albo Sedesa z bakelitu.Poza tym. panie Leon ,na emeryturę nie poszedłem w wieku 50 lat.Albowiem było tak: Bo gdy z dyrektorskiego stanowiska zdjęto mnie w 1995 roku, do 2004 roku pracowałem jako bibliotekarz i dokumentalista, gdy miałem 58 lat zostałem wyrzucony z pracy, potem gdy Sąd pracy przywrócił mnie do pracy, dla osłony odesłany zostałem na zasiłek przedemerytalny( 850 zł).Emeryturę pobieram dopiero od ukończenia 60lat po uzyskaniu renty II grupy z orzeczeniem niezdolności do pracy. Zatem z tego wynika, że jeśli się chce komuś po katolicku i zgodnie z chrześcijańskim miłosierdziem bliźniego przypierd... i go obśmiać panie Leon, to niewolno powielać plotek i potwarzy alekonieczne jest praca poznawcza nad zbadaniem faktów.Bo inaczej wychodzi się na durnia. Życząc zdrowia, pozostaję z nadzieją, że wiosną, która już blisko pan nabierze szacunku do samego siebie i na przyszłość podpisze się swoim zapewne nie przynoszącym panu wstydu ani hańby własnym zasłużonym nazwiskiem. Wtedy kto wie, może i ja panu coś w życiorysie miłego znajdę, jeśli nie będę miał nic lepszego do roboty.
Odpowiedz
Leon 2012-02-23 16:17
Te opowieści jak to pan pracował jako archiwista niech pan dla wnuków zostawi , albo bajki pisze ot zwyczajnie się pan obijał ...ale polemika z panem mnie znudziła , zero argumentów , tylko pretensje do wszystkich - Polaków i nie polaków , .Nazwisko panu podać - a po co , liczą się argumenty nie nazwiska . Pańskie też mogłoby być nickiem a że nie jest : tylko ze względu na to ,że zdaje się panu tarczą a przecież tarczą nie jest. I o odwadze nie świadczy tylko o próżności proszę pana .I niech się pan nie odwołuje do społecznej litości : patrzcie ludzie , Leon się rencisty II grupy czepia ! Do roboty biedaka wysyła ! Polowa naszych 50 latków jest w równie jak pan złej kondycji , tyle że dumy mają więcej proszę pana , no i mojego szacunku też .
/d
Odpowiedz
tłumacz 2012-02-23 18:38
Jaś napisał/napisała:
tłumacz napisał/napisała: Jaś napisał/napisała: Panie i panowie , ja tam mogę robić za 10 butelek szampana ( tylko ma być oryginalny - a nie z marketu dla ubogich...) /kl/ Oryginalny (AOC), ale z tych tańszych, we Francji to już od 20 euro./d Przecież pisałem nie z marketu dla ubogich . Dobry szampan we Francji to koszt 200 euro prosze pana tłumacza.Pozdrawiam z bólem głowy- tak jest jak się pija szampańskie podróby za 70 zł butelka.!


Ten za 20 euro,różni się od tego za 200 naklejką.
Może spektrometr masowy znalazł by jakieś statystycznie istotne różnice (w co wątpię) między tymi tanimi a drogimi. Człowiek w podwójnie ślepych testach na pewno nie, co już nieraz dowiedziono.


/jk/
Odpowiedz
Jaś 2012-02-24 11:02
Do tłumacza ; ale właśnie o to chodzi ! Z szampanem jest jak z kobietą - szata / czytaj naklejka , marka / zdobi . I za to proszę pana płacimy , w przenośni i dosłownie też. A to ,że czasami przeżywamy zawód , zawartość ubranka - czytaj :butelki , nie taka jak miało być ! Hmm , to też ma swój urok !


/jk/
Odpowiedz
Wiesław Niesiobędzki 2012-02-24 16:23
Panie Leoś, wita rozumita, mata rację. Zwyczajnie się obijałem i z tego obijania proszę Pana szanowanego w Iławie po sobie zostawiłem 6 bibliotek przedtem nieistniejących, z których teraz zostały tylko dwie oraz pięć w gminie wiejskiej, no i do tego 24 Iławskie Przeglądy Twórczości o laur Iławy oraz pięć o Muzę Jezioraka. Do tego kilka książek: "Zamki, pałace, dwory i inne zabytki powiatu iławskiego","700 lat parafii Iławskiej" "Dzieje miast i wsi powiatu Iławskiego" "Powiat iławski,dzieje miast i wsi, zabyki, pejzaż i kultutra: Kochankowie z Lipowej Wyspy, zbiór legend znad Jeziorak+ " BŁękitna nostalia" antologia poezji znad Jdezioraka" "Iława siedem wieków miasta nad Jeziorakiem" Dlatego szacunek anonimów takich jak pan mi nisko zwisa, gdyż sam pan wie, że gdyby się podpisał swym nazwiskiem wszystko byłoby jasne, kim pan jest, co pan sobą reprezentuje oraz jakimi dokonaniami się legitymuje.
Odpowiedz
Leon 2012-02-24 17:35
Wiesław Niesiobędzki napisał/napisała:
Panie Leoś, wita rozumita,.../adm/...legitymuje.


Pański dorobek mnie powala -ale chyba nie wymienił pan wszystkich swoich tzw. "życiowych osiągnięć" ? Skromność czy wyrzuty sumienia i wstyd? Jak wyżej widać skromność nie jest pańską cnotą , więc wstyd , a mógł pan pięknie przeżyć życie... Nie musiałby się pan na ilość wiejskich bibliotek powoływać... wystarczy godnie żyć ...
Aha , i bez nadmiernego spoufalania proszę , Leoś to ja dla własnego chomika jestem , dla pana zaś : Leon , no powiedzmy :pan Leon. Szanowny - eee, to mogę panu odpuścić!

Odpowiedz
tłumacz 2012-02-24 20:25
Wątek jest "pracuj w Iławie" a my się tu kłócimy o szampana, Pan Wiesław z Panem Leonem o osiągnięcia życiowe, a ludzie w poniedziałek znowu do roboty za 1100zł/mc i to jak wynika z mediów bez szans na emeryturę.

Na szczęście wiosna idzie, to prynajmniej lżej na duszy :)
/d
Odpowiedz
analfabeta 2012-02-25 16:17
tłumacz 1100 na reke to jeszcze duzo jak w ilawie ja mamw wawie 1500 i nie wiem czy mam sie smiac czy plakac. Wolalbym w ilawie pracowac placic podatki no ale jakos nie było mi dane co niestety jest porazka ekoniczna tez dla tego miasta no ale nie bede sie powtarzał bo po co juz nie widze sensu a niech sobie rzadza i ciagna iławe w przepasc az ludzie sie obudza i wyjda na ulice
Odpowiedz
muniek 2012-02-25 17:48
... a u SZYNAKI zwalniają...

/jk/
Odpowiedz
Jan Niezbędny 2012-02-25 19:43
Zwalniają nierobów , którzy tylko na zwolnieniach siedzą, albo chodzą z kąta w kąt.


/jk/
Odpowiedz
........ 2012-02-25 22:15
A co na temat Bi-es...niestety słyszę same złe opinie...


/jk/
Odpowiedz
tłumacz 2012-02-25 23:25
analfabeta napisał/napisała:
tłumacz 1100 na reke to jeszcze duzo jak w ilawie ja mamw wawie 1500

Wydawało mi się że 1100 to teraz minimalna

Powiedziałbym że 1500 w warszawie to bieda, ale też znałem dobrego fachowca który gdzieś za tyle tam robił i jeszcze codziennie dojeżdżał do centrum gdzieś spod Ursusa, no to wrócił do Iławy - tyle że akurat miał tu już coś załatwione

Trzeba sobie chyba kupić parę hektarów krowę, kozę i zboże na zasiew, przejść na samowystarczalność i podziękować Administracji RP za współpracę

/jk/
Odpowiedz
analfabeta 2012-02-26 12:56
tłumacz powiem ja tobie że moja postawa nie jest roszczeniowa bo wiem jak jest . Analizujac sytuacje jestem przerażony tym co to panstwo nam oferuje( ,, umiesz liczyc licz na siebie). Niestety nie mam technicznego wykształcenia, żałuje troche bo umysł mam iscie niescisły.Masz ty racje 1500 to bieda w wawie jest bo i bilet tu 220 zl na 3 miechy i wynajem mieszkan drogi i korki do których sie przyzwyczaiłem lecz mimo tego czasem i tak sa denerwujace. Ale jedno wiem nie można sie poddawać mimo że jest jak jest. PS nie wszyscy rolnicy maja tak dobrze jak sie wydaje ale to juz wiadomo nie od dziś.większość musi miec źle żeby garstka miała dobrze
sory za gramatyke ale w tym momencie nie jest ona dla mnie ważna chodz mi o przekaz


/jk/
Odpowiedz
cypis 2012-02-27 10:03
A to na te wasze wypociny co tu piszecie o pracy proszę zwrócić uwagę na zdjęcie z sesji rady powiatu na pana który sobie samolocik składa (Nazwa pliku: 100_1735.jpg) tak mu zależy na waszej pracy :)
/d
Odpowiedz
muniek 2012-02-29 11:54
...ponowne zwolnienia u "Szynaki"
redukcje o 1/3 etatów.

a
Odpowiedz
muniek 2012-03-16 15:21
...idzie Kryzys...
Wielkimi krokami. W RZądzie zmieniają sprzęt, "ministry" wynajmują prywatnych za nasze pięniążki fryzjerów , banki robią podwyżki ,chociaż stopy procentowe stoją w miejscu,a w naszej kochanej Iławie Pan Sz. zwalnia 1/3 ludzi z zakładu stolarskiego,przestaje sponsorować nasz bądż co bądż drugoligowy klub piłki nożnej,
...idzie KRYZYS...


/jk/
Odpowiedz
Rafał 2012-03-28 00:34
pracodawca napisał/napisała:
w czym wy macie problem niech jeden z drugim zalozy firme i zobaczymy jak bedziecie placic CWANIAKI!!!!/jk/


Nawet koło własnej firmy nie stałeś i się pucujesz...


/jk/

Odpowiedz
muniek 2012-04-12 12:49
W Iławie , gdzie największy zakład zwolnił 30% ludzi, w gazetach podają spadek bezrobocia... ( ? )...
ktoś tu kłamie !!!
Odpowiedz
Lola 2012-04-17 14:13
Widocznie zwalniają wieśniaków , krzywdy nie mają - zawsze kawałek pola pod kartofelki + świniaczki 3 w chlewiku mają . Z głodu nie umrą na szczęście.
Odpowiedz
muniek 2012-05-04 09:44
...a ja przyłączę się do innych i w dniu otwarcia mistrzostw EURO 2012 pod ratuszem będę strajkować...
Odpowiedz
strach się bać 2012-05-05 10:45
co wy przecież w Iławie wg burmistrza jest dużoo pracy :)
/d
Odpowiedz
Marc 2012-05-06 15:33
strach się bać napisał/napisała:
co wy przecież w Iławie wg burmistrza jest dużoo pracy :)/d


W Iławie pracy nie ma dla leniuchów i obiboków ,którzxy liczą ileż to kasy zarabia ich pracodawca . wszyscy inni pracują , zarabiają mniej czy więcej , jeśli mało to szukają okazji do zmiany pracy na lepiej płatną - ale pracują .

/jk/
Odpowiedz
jaha 2012-05-06 17:55
Marc napisał/napisała:
strach się bać napisał/napisała: co wy przecież w Iławie wg burmistrza jest dużoo pracy :)/d W Iławie pracy nie ma dla leniuchów i obiboków ,którzxy liczą ileż to kasy zarabia ich pracodawca . wszyscy inni pracują , zarabiają mniej czy więcej , jeśli mało to szukają okazji do zmiany pracy na lepiej płatną - ale pracują . /jk/


DOBRY ŻART KOLEŚ !


/jk/

Odpowiedz
strach się bać 2012-05-07 07:54
do Marc- jestes przykładem kolejnej osoby wyjetej z rzeczywistości. Mówienie ze w iławie jest praca to jakas kpina nie licze pracy po znajomosciach bo teraz przewaznie tak sie prace dostaje
/d
Odpowiedz
Marc 2012-05-07 10:28
W małych ośrodkach wszystko jest poniekąd "po znajomości" bo tu wszyscy się znają .
A do 'jaha'i 'strach się bać' : pracy szukasz czy pensji ? Warto nad tym się zastanowić.


/jk/
Odpowiedz
prawda 2012-05-07 12:06
do Marc...a nad czym sie tutaj zastanawiac? to chyba logiczne,ze szuka pracy,ale nie za darmo... niektorzy pracodawcy wlasnie tego oczekuja,wykorzysujac bezrobocie,mysla ze bedziemy pracowac za darmo...bo 1000zl,to jak za darmo,no chyba ze na pół etatu.

a
Odpowiedz
Wiesław Niesiobędzki 2012-05-07 17:27
O wszystkich bolączkach świata pracy,któtre tak oburzają wszystkich publikujących się tutaj internautów, była mowa 1 Maja nie w pochodzie SLD ale na kongresie Ruchu Palikota w sali kongresowej pałacu Kultury, który stary komuch Leszek Miller nazwał obradami kapitalistów.
Odpowiedz
tłumacz 2012-05-07 18:21
Wystarczy oddolnie zacząć promować Iławę jako miasto pracy za 1000zł i od razu władzom się zacznie chcieć myśleć :)

Myślę, że koszty ogólnopolskiej promocji pod hasłem "Iława - miasto pracy za 1000zł" nie byłyby duże, efekty niezłe (myślę, że we wszystkich TV by się pojawiło), a zabawa przednia.
/d
Odpowiedz
strach sie bac 2012-05-07 19:58
marc ty jestes jakis nieogarniety albo na garnuszku mamusi i tatusia wiadomo ze oprocz zadowolenia z pracy patrzy sie na pieniadze jesli uwazasz inaczej to tworzysz sobie inna rzeczywistosc.Panie Wieslawie nie ma co liczych na politykow jak ja sam o siebie nie zadbam to kto mi pomoze chyba nie mysli pan ze jakis polityk albo radny hehe
/d
Odpowiedz
Janek 2012-05-08 10:37
Panie Wisławie, a czym się różni RPP od SLD, PiS, PO i PSL?

Poza tym niech mi Pan odpowie na jedno pytanie: czym jest inflacja i skąd się tak naprawdę bierze? Od tego w tym temacie powinniśmy zacząć.
Odpowiedz
marta 2012-05-08 19:51
masz czlkowita racje.

gf napisał/napisała:
pracodawca napisał/napisała: w czym wy macie problem niech jeden z drugim zalozy firme i zobaczymy jak bedziecie placic CWANIAKI!!!!/jk/ Gościu ! jak nie umiesz zarządzać firmą to ją zamknij ... znając życie sobie nie odmawiasz niczego , wypasiony samochód itp a pracownikom placisz grosze ,jak bys żył skromnie i dał ludziom zarobić , to moze by mieli Ciebie w poszanowaniu ale nie ... pan musi miec super wypasy a hołota g...no.NIE UMIESZ PROWADZIĆ FIRMY TO JĄ ZAMKNIJ ! - przesłanie do cwaniaczków pracodawców


Odpowiedz
Marc 2012-05-09 09:49
marta napisał/napisała:
masz czlkowita racje. gf napisał/napisała: pracodawca napisał/napisała: w czym wy macie problem niech jeden z drugim zalozy firme i zobaczymy jak bedziecie placic CWANIAKI!!!!/jk/ Gościu ! jak nie umiesz zarządzać firmą to ją zamknij ... znając życie sobie nie odmawiasz niczego , wypasiony samochód itp a pracownikom placisz grosze ,jak bys żył skromnie i dał ludziom zarobić , to moze by mieli Ciebie w poszanowaniu ale nie ... pan musi miec super wypasy a hołota g...no.NIE UMIESZ PROWADZIĆ FIRMY TO JĄ ZAMKNIJ ! - przesłanie do cwaniaczków pracodawców

Coś Ci się pomieszało" przecież "pracodawca" nie prowadzi firmy dla pracowników tylko dla siebie ! pracownicy są w niej potrzebni tak jak maszyny czy komputery i tyle.Firmy dla pracowników były w komunie i poczytaj sobie jak to się skończyło jeśli nie pamiętasz/ puste półki i powszechna bieda/.A ocena czy ten "pracodawca" umie czy nie umie prowadzić firmę nie do pracownika należy ; pracownikowi się nie podaba to odchodzi , pracownik znajdzie lepszą pracę też odchodzi i w du...ie ma to ,że stawia pracodwacę w trudnej sytuacji .

/jk/

Odpowiedz
Mich 2012-05-09 11:01
Gościu wyszło w Twojej wypowiedzi jak traktujesz ludzi(pracowników). Jak rzeczy. Komputer albo maszyna!?niech Ci zemia lekką będzie. a teraz półki pełne ale kasy mało płacicie. chciałbym was widziec, jak staracie się przeżyć za pensję od prywaciarza w Iławie przez miesiąc. płacąc kredyt na mieszkanie(no bo jak inaczej) z dzieckiem i jeszcze studia opłacać. Ok wiem, że państwo też was doi ale uwierz mi, możesz więcej zdziałać niż ja tylko nie chcesz.


a
Odpowiedz
Marc 2012-05-09 18:20
Mich napisał/napisała:
Gościu wyszło w Twojej wypowiedzi jak traktujesz ludzi(pracowników). Jak rzeczy. Komputer albo maszyna!?niech Ci zemia lekką będzie. a teraz półki pełne ale kasy mało płacicie. chciałbym was widziec, jak staracie się przeżyć za pensję od prywaciarza w Iławie przez miesiąc. płacąc kredyt na mieszkanie(no bo jak inaczej) z dzieckiem i jeszcze studia opłacać. Ok wiem, że państwo też was doi ale uwierz mi, możesz więcej zdziałać niż ja tylko nie chcesz.a


Michu to po co pracujesz za 1000zł? załóż firmę zostań prywaciarzem i zarabiaj 100 tys . Inni mogą a Ty nie ? I jak już to zrobisz , to pamiętaj nie traktuj pracowników jak maszyny czy komputery w firmie , płać im np. 15tys. miesięcznie i zdrowia Ci życzę w tym biznesie.Tylko nie ludź się ,że to im wystarczy - nadal będą traktować Cię jak wyzyskiwacza i wnosić żale ,że 20 tys. im nie dajesz . Masz wybór : pracujesz u siebie i ryzykujesz wszystkim lub u kogoś na takich warunkach jakie wynegocjujesz , jesteś dobry dostaniesz więcej , masz tylko 2 lewe łapki do kasy brania - dostaniesz mniej . Ale bez pretensji do świata : to Twoje życie i Twoje decyzje . Chciałeś mieszkanie , rodzinę to bądź facetem z jajami i utrzymaj to wszystko i nie miaucz że świat i prywaciarze jest be!


/jk/
Odpowiedz
mich 2012-05-10 22:15
Pracodawca powinien szanowac pracownika i na odwrót. Zapomniałeś,że ktoś musi pracować, nie każdy może mieć swoje. I z tej pracy powinno starczać. W tym kraju a szczeg.w tych stronach nie ma klasy średniej. Takiej jak w Anglii i Francji np. Przesadziłeś z tymi 15tys.na m-c myślę, że jakbym dostawał lekko ponad 2 tys na m-c bym nie "miałczał" tymczasem moje szefostwo ma problem z podwyżką dla mnie bo pieniędzmi nieudolne gospodarowało. O rozmiar moich..się nie martw utrzymuję i utrzymam, chociażby bez Twojego zakichanego, lekko ponad tysiaczka
/d
Odpowiedz
Pio 2012-05-11 12:39
A ja byłbym za propagowaniem akcji "Iława miasto pracy za 1000"jak już wyżej było wspominane.Jakaś ogólna formuła tej akcji może dałaby komuś do myślenia.

a
Odpowiedz
jahu 2012-05-11 20:14
mich napisał/napisała:
Pracodawca powinien szanowac pracownika i na odwrót. Zapomniałeś,że ktoś musi pracować, nie każdy może mieć swoje. I z tej pracy powinno starczać. W tym kraju a szczeg.w tych stronach nie ma klasy średniej. Takiej jak w Anglii i Francji np. Przesadziłeś z tymi 15tys.na m-c myślę, że jakbym dostawał lekko ponad 2 tys na m-c bym nie "miałczał" tymczasem moje szefostwo ma problem z podwyżką dla mnie bo pieniędzmi nieudolne gospodarowało. O rozmiar moich..się nie martw utrzymuję i utrzymam, chociażby bez Twojego zakichanego, lekko ponad tysiaczka/d


Popieram w 100 % !!!
Odpowiedz
Wypowiedz się!
Nazwisko/nick:
E-mail:
Treść: