Płatność kartą w sieci. Dlaczego warto?

Płacenie kartą w Internecie staje się coraz bardziej powszechne. Przyzwyczailiśmy się już do plastikowego pieniądza i chętnie korzystamy z ciekawych funkcjonalności, które oferuje. Oczywiście, ta forma płatności ma swoje dobre i złe strony, jednak zalety płatności kartą zdecydowanie przeważają. Stąd rosnąca atrakcyjność kart płatniczych, debetowych i kredytowych.

O zaletach płatności kartą
E-klienci sięgają po karty z różnych względów. Przede wszystkim kierują się praktycznością tego rozwiązania. Transakcje przeprowadzane przy użyciu karty są bardzo szybkie, a łatwość ich realizacji przekonuje konsumentów, którym zależy na błyskawicznym otrzymaniu zamówionych towarów. Karty pod względem szybkości transakcji mogą konkurować nawet z transferami typu pay-by-link, wykonywanymi przez operatorów szybkich płatności online. 

Z karty korzystają także klienci, którzy nie mają możliwości wybrania bankowości elektronicznej swojego banku, gdyż dany operator przelewów z nim nie współpracuje. W trudnej sytuacji są np. klienci banku Raiffeisen Polbank, który ma podpisaną umowę tylko za dwoma operatorami. Gdy wybiorą tradycyjny przelew z pewnością wydłuży się czas oczekiwania na przesyłkę. Z kolei płatność za pobraniem będzie zazwyczaj droższa, niż inne metody płatności. Płatność kartą wydaje się najlepszą opcją. Warto również wspomnieć o sklepach, w których możemy zapłacić jedynie przy pomocy karty, bo inne formy płatności nie są honorowane.
Coraz więcej z nas kupuje nie tylko w polskich, ale i zagranicznych sklepach internetowych. W tej sytuacji karta, pozwalająca na realizację transakcji zagranicznych, to warta rozważenia opcja. Organizacje kartowe takie, jak Visa czy MasterCard są znane chyba w większości krajów. 

Jakich kart możemy użyć w sklepie internetowym?
Jeszcze do niedawna płacenie kartami debetowymi, szczególnie płaskimi w sieci było niemożliwe. Obecnie wszystkie rodzaje kart śmiało wkraczają na rynek transakcji internetowych. Za towary w sklepie online zapłacimy, zatem nie tylko kartą kredytową, ale również najzwyklejszymi kartami debetowymi, bez względu na to, czy mamy do czynienia z kartą wypukłą czy płaską. Istnieją cztery rodzaje kart honorowane w większości sklepów internetowych. Należą do nich karty kredytowe, przedpłacone i wirtualne. Jednak klienci najczęściej korzystają z karty debetowej, bo taką z reguły dysponują wszyscy posiadający rachunki bankowe. Klasyczny plastik jest, zatem przydatny nie tylko podczas robienia zakupów w sklepie stacjonarnym czy wyciągania gotówki z bankomatu. Przydaje się także podczas wirtualnych zakupów. Żaden z banków komercyjnych nie zaoferuje nam obecnie karty debetowej, która nie dawałaby możliwości płacenia w sieci. 

 

O serwisie

Płatności internetowe o bezpieczeństwo transakcji online. Porady dotyczące zakupów w Internecie.
 

Kontakt

809 571 254

kontakt@net-kurier.pl

Galeria