Na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę płatności cyklicznych?

Opcję płatności cyklicznych oferuje dziś wielu dostawców usług płatniczych. Jeżeli potrzebujesz tego rodzaju płatności w swoim modelu biznesowym czeka Cię nie lada wyzwanie. Jak wybrać najlepszego operatora płatności online? Musisz kierować się kilkoma czynnikami:

Zgodność z PCI
Zgodność z PCI jest koniecznością podczas przechowywania, przetwarzania lub przesyłania danych kart kredytowych. Lepiej też wybrać rozwiązanie zgodne z PCI, ponieważ Twoja witryna nie musi być wówczas do nich dostosowana. Upewnij się, że rozwiązanie, które chcesz wybrać, spełnia te wymagania.

Czy płatności są bezpieczne?
Ten punkt łączy się z poprzednim. Pamiętaj, że problemy z bezpieczeństwem są tak samo ważne, jak cała obsługa płatności klientów. Daj im najbezpieczniejsze rozwiązanie i gwarancję, że nie muszą się martwić o bezpieczeństwo swoich danych. Zdecyduj się na operatora, który zapewnia szyfrowanie danych i bezpiecznie przechowuje dane karty kredytowej.

Czy ceny są przejrzyste?
Przy wyborze bramki płatności należy pamiętać, że dostawcy usług płatniczych oferują różne struktury opłat. Dobrą wiadomością jest to, że większość bramek płatniczych nie pobiera dodatkowych opłat za opcję płatności cyklicznej. Zazwyczaj naliczana jest opłata za każdą transakcję, ale sprawdź dokładnie, czy nie ma żadnych dodatkowych opłat (takich jak opłaty konfiguracyjne lub miesięczne). Co więcej, gdy przetwarzasz dużą liczbę transakcji, możesz spróbować zmniejszyć wydatki, negocjując opłaty z dostawcą cyklicznych płatności.

Czy operator obsługuje bezpłatne wersje próbne?
Bezpłatna wersja próbna ułatwia klientom przemyślaną decyzję. Mogą korzystać z Twojego produktu lub usługi przez określony czas, a następnie zdecydować, czy chcą kupić subskrypcję. Zwykle klienci są obciążani automatycznie po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego, chyba, że wcześniej zrezygnują z subskrypcji.

Czy rozwiązanie działa na urządzeniach mobilnych?
Liczba mobilnych konsumentów rośnie z roku na rok. Gdy wybierzesz dostawcę płatności cyklicznych, upewnij się, że obsługuje on płatności mobilne. Powinien również gwarantować optymalizację strony płatności, aby zapewnić klientom posługującym się urządzeniami mobilnymi bezproblemową obsługę.

A co z pomocą techniczną?
Zanim wybierzesz odpowiedniego dostawcę cyklicznych płatności, upewnij się, że gwarantuje on bardzo elastyczną i pomocną obsługę klienta. Musisz upewnić się, że zarówno Ty, jak i Twoi klienci, nie będą sami, jeśli wystąpią problemy.
Odpowiednia brama płatnicza z cyklicznymi płatnościami może wspierać Twój biznes na wiele sposobów. Zapewnia elastyczność wyboru scenariusza płatności i wysoki poziom bezpieczeństwa. Najważniejsze jest jednak zapewnienie klientom najwygodniejszego rozwiązania płatniczego. 

O serwisie

Płatności internetowe o bezpieczeństwo transakcji online. Porady dotyczące zakupów w Internecie.
 

Kontakt

809 571 254

kontakt@net-kurier.pl

Galeria