Bezpieczne płatności elektroniczne w firmie

Przede wszystkim wszelkie e-operacje finansowe przeprowadzane w miejscu pracy powinny służyć tylko i wyłącznie sprawom służbowym. Nie chodzi wyłącznie o to, że tracimy cenny czas pracy ani o to, że możemy źle wypaść w oczach przełożonego, tylko o to, że możemy narazić naszą firmę na niebezpieczeństwo. Firmowy komputer powinien być zabezpieczony tak, aby skutecznie chronić poufne dane służbowe.

Większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, na jakie jest narażony podczas korzystania z Internetu. Jeszcze gorzej sprawa ma się z wiedzą, dotyczącą możliwości oraz systemu bezpieczeństwa na obsługiwanym sprzęcie. Brak właściwej zapory, programu antywirusowego czy systematycznych aktualizacji może poważnie zagrażać bezpieczeństwu wykonywanych płatności elektronicznych.

O czym warto pamiętać?
Pamiętaj, że zawsze możesz zasięgnąć rady u specjalistów. Jeśli np. pierwszy raz stykasz się z płatnościami elektronicznymi to warto zatelefonować bezpośrednio do działu pomocy technicznej danego banku, który udzieli odpowiedzi na wszelkie pytanie i udzieli informacji, jak bezpiecznie korzystać z systemu płatności on-line. Ważne jest, aby zwracać uwagę na certyfikat bezpieczeństwa SSL – oznacza to, że adres każdej strony bankowej czy witryny e-sklepu powinien rozpoczynać się od https://. Najczęstszą przyczyną internetowych wpadek jest pośpiech. Warto więc zachować spokój i dokładnie sprawdzać stronę, jak również proces dokonywania przelewu, ponieważ oszuści mogą podszywać się pod witryny bankowe lub zmienić numer rachunku nawet w trakcie wypełniania przez nas formularza e-przelewu. Do wykonywania płatności używaj tylko bezpiecznych urządzeń, co do których systemu zabezpieczeń jesteś pewny. Nigdy też nie podawaj swojego PINu za pośrednictwem wiadomości sms lub e-mail – jeśli spotkasz się z „oficjalną” prośbą o podanie swojego numeru, możesz być pewny, że jest to oszustwo. Nigdy nikt z instytucji bankowych lub innych placówek, nie może poprosić cię telefonicznie czy mailowo o takie informacje.

Oprogramowanie antywirusowe
Na komputerach firmowych aktualne oprogramowanie antywirusowe to absolutna podstawa. Tutaj również warto skonsultować się ze specjalistami, którzy dopilnują, aby na twoim komputerze zainstalowano odpowiednią ochronę antywirusową. Następnie program należy regularnie aktualizować po to, aby system miał dostępną bazę wirusów, ponieważ ich nowsze wersje pojawiają się z dnia na dzień. W ten sposób będziesz mógł kontrolować poziom bezpieczeństwa na swoim komputerze firmowym.

O serwisie

Płatności internetowe o bezpieczeństwo transakcji online. Porady dotyczące zakupów w Internecie.
 

Kontakt

809 571 254

kontakt@net-kurier.pl

Galeria