Płatności cykliczne - wygodne zautomatyzowanie regulowania rachunków

Regularne opłacanie rachunków to obowiązek każdego przedsiębiorcy. A opłat jest naprawdę sporo. Coraz więcej firm korzysta ze oprogramowania komputerowego, które najczęściej jest opłacanie w formie subskrypcji. Siedzibą firmy jest lokal lub nieruchomość, za który należy odprowadzać regularny czynsz. W siedzibie przedsiębiorstwa zużywane są media w postaci wody i prądu elektrycznego, za które także trzeba zapłacić. Kontakt z kontrahentami odbywa się najczęściej drogą telefoniczną lub mailową. Opłacić należy więc usługi telekomunikacyjne, w tym abonament za telefon i Internet. Właściciele przedsiębiorstw korzystają również z różnego rodzaju ubezpieczeń, opłacanych w regularnych odstępach czasu.

Takich przykładów można wymieniać wiele. Wspólnym mianownikiem w przypadku tych opłat jest cykliczność. Wszystkie usługi, które umożliwiają funkcjonowanie firmy, są opłacane w określonym harmonogramie rozliczeniowym. Im większa firma, tym rachunków jest więcej, dlatego świetnym usprawnieniem jest zastosowanie tzw. płatności cyklicznych. Czym są tego rodzaju transakcje?

Płatności cykliczne pozwalają na zautomatyzowanie procesu opłacania rachunków. Taka płatność polega na regularnym obciążaniu karty płatniczej klienta. Dlatego osoba, która chce używać tego rozwiązania, musi być posiadaczem karty kredytowej albo obciążeniowej.

Korzystanie z usługi umożliwia na przykład lider wśród operatorów płatności internetowych w Polsce, firma Dotpay. Stosując płatności cykliczne nie trzeba martwić się o zapłatę w terminie ani o pominięcie jakiegoś rachunku, bo wszystkie zlecone operacje wykonywane są automatycznie. To duża oszczędność czasu dla właścicieli firm, ponieważ nie muszą tracić długich godzin na opłacanie każdego rachunku osobno.

W systemie płatności cyklicznych można ustalić indywidualną długość cyklu rozliczeniowego. Chociaż najczęściej wybieraną opcją jest system miesięczny, nie jest to jedyną opcją. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ustalić cykl płatności w tygodniowych lub dziennych odstępach czasu.

Płatności cykliczne to świetne rozwiązania również dla podmiotów rozliczających się ze swoimi kontrahentami w oparciu o system subskrypcyjny. Do takich należą między innymi firmy dostarczające usług w zakresie telekomunikacji i oprogramowania. Usługa w znacznym stopniu automatyzuje przelewy i przypływ środków finansowych od kontrahentów. Taka metoda pozwala na regularny wpływ należności za usługi, co znacznie usprawnia rozwój przedsiębiorstwa.

Korzyści wynikające z systemu płatności cyklicznych są więc obustronne. Zyskuje zarówno klient, jak i sprzedawca. Klient otrzymuje możliwość znacznej oszczędności czasu oraz gwarancję, że wszystkie rachunki będą opłacone w terminie. Uniknie w ten sposób ponagleń, kar czy nawet odłączenia usługi w przypadku, gdyby kilka razy zapomniał opłacić rachunek. Korzyści leżą także po stronie sprzedającego, który otrzymuje regularne wpłaty i nie musi martwić się o to, czy (i kiedy) klient zapłaci mu za usługę.

Płatności cykliczne są bardzo wygodną formą rozliczania. Pozwalają na uniknięcie konieczności każdorazowego podawania danych karty płatniczej w trakcie przeprowadzania operacji. Komfort tego rozwiązania docenia coraz większa ilość osób.

Płatności cykliczne mogą odnaleźć zastosowanie w wielu branżach. Coraz więcej firm i osób prywatnych korzysta z tego typu rozwiązania. Nic dziwnego – w dzisiejszym świecie czas jest naprawdę na wagę złota. A jeśli można użyć narzędzia usprawniającego opłacanie rachunków, to czemu z niego nie skorzystać.

 

O serwisie

Płatności internetowe o bezpieczeństwo transakcji online. Porady dotyczące zakupów w Internecie.
 

Kontakt

809 571 254

kontakt@net-kurier.pl

Galeria