Na czym polega płatność odroczona?

W 2015 roku dokonała się kolejna rewolucja w świecie płatności internetowych. Możliwość łatwego dokonania zapłaty on-line zmieniła świat e-biznesu, jednak ten wciąż rozpieszcza klientów nowymi udogodnieniami. Obecnie możemy spotkać się z coraz bardziej popularną, nową metodą płatności, czyli płatnością odroczoną. Co kryje się pod tą nazwą?

Płatność odroczona daje możliwość dokonania finalnej zapłaty po czternastu dniach od dokonania zakupu. Warto podkreślić, że sprzedawca dostaje pieniądze po kilku minutach od zarejestrowania zakupu. Ten rodzaj transakcji jest więc bardzo podobny do płatności, jakich dokonujemy za pomocą karty kredytowej, nad którą ma tę przewagę, że jest zdecydowanie szybsza i nie wymaga zbędnych formalności.

Płatność odroczona od A do Z
Po wybraniu towaru w sklepie, który wdrożył omawiany system, na liście dostępnych metod zapłaty pojawi się opcja „płatności odroczonych”. Po jej wybraniu zostaniemy poproszeni o potwierdzenie swojej tożsamości podając numer PESEL i weryfikując numer telefonu. Po natychmiastowym rozpatrzeniu naszego wniosku możemy spokojnie nabyć towar z tym, że na dokonanie płatności mamy 14 dni. Nie wiążą się z tym żadne dodatkowe opłaty, prowizje czy odsetki – oczywiście o ile zapłacimy w wyznaczonym czasie. Ta metoda płatności świetnie godzi interesy zarówno sprzedawców, jak i kupujących. Otóż klienci mają możliwość swobodnego sprawdzenia towaru przed zapłatą lub zwyczajnie odłożyć transakcję na później. Sprzedawcy za to natychmiast otrzymują kwotę, co pozwala na poprawienie ich płynności finansowej. Za to natychmiastowe przelanie pieniędzy na konto sprzedawcy odpowiada pośrednik, udzielający klientowi sklepu on-line bezpłatnego, nieoprocentowanego kredytu. Warunkiem jest to, że klient ma dwa tygodnie na jego spłatę.

Zalety nowej metody
Płatności odroczone to w zasadzie udoskonalona forma płatności kartą kredytową. Jest przede wszystkim o wiele szybsza i wygodniejsza, co w zasadzie już wystarczy do tego, aby podbić serca e-klientów. Metoda ta rozwiązuje również problem niemożliwości dokładnego sprawdzenia towaru, który nabywamy za pomocą tradycyjnych sposobów płacenia on-line. Dodatkowo, podenerwowani kurierzy w wiecznym pośpiechu w ogóle nie pomagają w dokonaniu kontroli zakupu. Płatności odroczone dają za to aż dwa tygodnie na zareklamowanie towaru, o ile nie spełni naszych oczekiwań, bez konieczności wcześniejszego płacenia. Metoda ta jest więc pewna, bezpieczna i przede wszystkim budząca zaufanie do e-sklepu.

O serwisie

Płatności internetowe o bezpieczeństwo transakcji online. Porady dotyczące zakupów w Internecie.
 

Kontakt

809 571 254

kontakt@net-kurier.pl

Galeria