Płatności cykliczne - świetne rozwiązanie dla zabieganych!

W dzisiejszym świecie jesteśmy coraz bardziej zabiegani. W natłoku spraw zawodowych i obowiązków domowych często zdarza się nam zapomnieć o zapłaceniu rachunków – zwłaszcza wtedy, gdy mamy ich sporo. Systematyczne opłacanie rachunków to nie lada wyzwanie, i to nie tylko pod względem finansowym.

Niektóre rachunki musimy opłacać w regularnych odstępach czasu. Dotyczy to zwłaszcza opłat za czynsz, media, usługi komunikacyjne czy subskrypcje serwisów filmowych. Płatności dokonujemy najczęściej za pośrednictwem Internetu, coraz częściej wykorzystując w tym celu kartę płatniczą. Realizacja takiej operacji wiąże się z koniecznością każdorazowego podawania danych karty. Cały proces jest więc dość czasochłonny – zwłaszcza wtedy, kiedy skumuluje się kilka lub kilkanaście rachunków do opłacenia. Czy jest jakaś metoda pozwalająca na usprawnienie opłacania rachunków?

Opłacanie regularnych rachunków może być znacznie prostsze dzięki skorzystaniu z tak zwanych płatności cyklicznych. Polegają one na regularnym obciążaniu naszej karty płatniczej ustaloną wcześniej kwotą. Z użyciem płatności cyklicznych możemy rozliczać bardzo dużo najróżniejszych transakcji, zwłaszcza tych opartych na abonamencie lub subskrypcji.

Zasadą działania płatności cyklicznych jest cykliczne obciążanie karty płatniczej bez konieczności każdorazowego podawania danych tej karty. Autoryzacja karty następuje w trakcie pierwszej transakcji; każda kolejna odbywa się już w pełni automatycznie. Z takiego systemu płatności może skorzystać każdy posiadacz karty kredytowej lub karty obciążeniowej. Dane z karty rejestrowane są u operatora transakcji (na przykład firmy Dotpay). Płatności cykliczne pozwalają na znaczną oszczędność czasu, dając przy tym pewność, że rachunki zostaną opłacone w terminie. To duże uproszczenie i bardzo wygodne narzędzie rozliczania się ze zobowiązań.

Systemy płatności cyklicznych szczególnie polecane są dużym firmom zajmującym się dostarczaniem klientom usług rozliczanych w abonamencie. Dotyczy to na przykład dostawców usług telekomunikacyjnych, firm ubezpieczeniowych czy firm zajmujących się dostarczaniem oprogramowania. Płatności cykliczne sprawdzą się również w firmach realizujących sprzedaż na podstawie karnetów – na przykład siłowniach, basenach czy klubach fittness.

Za pomocą płatności cyklicznych możemy rozliczać również usługi związane z prowadzeniem strony internetowej naszej firmy. Opłacimy w ten sposób domenę i hosting, a w przypadku sklepu internetowego czy innej platformy sprzedażowej również abonament za oprogramowanie. Nieopłacenie strony internetowej wiąże się z tym, że stanie się ona niedostępna dla potencjalnych odwiedzających – co w przypadku dużego przedsiębiorstwa naraża firmę na ogromne straty. Niedostępna strona oznacza także niemożność skontaktowania się z firmą za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dlatego aby uchronić się przed sytuacją nieopłaconego abonamentu, warto skorzystać z automatycznego narzędzia realizującego płatności cykliczne.

Z płatności cyklicznych często korzystamy także w działalności charytatywnej. Coraz więcej instytucji charytatywnych umożliwia darczyńcom skorzystanie z tej formy pomocy. Polega to na tym, że co ustalony czas z karty klienta spływa darowizna na konto wybranej instytucji.

Z płatności cyklicznych można oczywiście w każdej chwili zrezygnować. Wówczas z powrotem przejdziemy na standardowy i niezautomatyzowany system rozliczeń. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by po takiej przerwie znów powrócić do korzystania z usługi.

 

O serwisie

Płatności internetowe o bezpieczeństwo transakcji online. Porady dotyczące zakupów w Internecie.
 

Kontakt

809 571 254

kontakt@net-kurier.pl

Galeria