Bezpieczne płacenie online

Okazuje się, że zachowanie bezpieczeństwa podczas e-transakcji wcale nie jest takie trudne. Warto zatem wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które pomogą szczególnie tym, którzy posiadają własny e-sklep i chcą mieć pewność, że ich klienci będą zadowoleni z przeprowadzonej operacji.

Dzisiaj Internet daje szansę nawet drobnemu biznesowi na dotarcie do klientów na całym świecie. Atrakcyjna oferta i jej oryginalna prezencja to jedne z najistotniejszych czynników, które przekonują klientów do naszych usług. Niemniej równie ważne jest zapewnienie wygodnej i bezpiecznej e-płatności. Gdy klienci poczują, że coś jest nie tak od razu opuszczą nasz sklep, nieważne jak atrakcyjną ofertą by się reklamował. Dlatego warto zadbać o wprowadzenie odpowiedniego systemu płatności elektronicznych.

Przyjazne procesy płatności
Proces finalizacji zakupu powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze i niebudzący obaw co do bezpieczeństwa. W e-handlu równolegle funkcjonuje wiele metod pozwalających na płacenie online. W dziedzinie tej stale wprowadzane są uaktualnienia i udoskonalenia, które dogadzają e-klientom. Do najpopularniejszych sposobów płatności należą przelewy pay-by-link, karty płatnicze oraz zwykłe transfery z rachunków bankowych. Przelew jest najprostszą formą płatności, która jest bardzo powszechna i jest wygodna dla sprzedawców, jak i klientów. Pierwsi muszą podać tylko numer rachunku, przy czym nie jest obciążany żadnymi dodatkowymi opłatami a drudzy są bezpieczni, ponieważ nie są narażeni na ujawnienie żadnych poufnych danych. 

Zintegrowany system płatności
Tzw. integratory to bardzo wygodne rozwiązanie dla e-sklepu na nawiązanie współpracy. System ten pośredniczy w rozliczeniach i oferuje przedsiębiorcy gotowy, zintegrowany pakiet usług. Za jego pośrednictwem można realizować płatności metodą mobilną, wirtualnego portfela oraz odroczoną. Integrator odpowiedzialny jest za sprawność i bezpieczeństwo wszelkich transakcji, a przyjmujący płatność otrzymuje zestawienia wszystkich dokonanych operacji na swój rachunek bankowy, które pomniejszone są o niską prowizję. Przed wyborem systemu zintegrowanego zwróć zatem uwagę na oferowany poziom opłat oraz na zasady dokonywania wypłat, zestaw narzędzi integrujący płatności z e-sklepami. Warto również dokładnie sprawdzić na jakich zasadach obsługiwana jest transakcja chargeback oraz jak uznawane są ewentualne zwroty. Pośrednicy, posiadający polskie i międzynarodowe licencje płatnicze i podlegające nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego, będą szczególnie warte polecenia.

O serwisie

Płatności internetowe o bezpieczeństwo transakcji online. Porady dotyczące zakupów w Internecie.
 

Kontakt

809 571 254

kontakt@net-kurier.pl

Galeria