ABC płatności internetowych

Przez ostatnie lata, większość z nas przekonała się do robienia zakupów przez Internet. Ogromna liczba e-konsumentów, wymaga stworzenia odpowiednich sposobów płatności, które zabezpieczą i usprawnią nasze transakcje. W artykule podpowiadamy na co szczególnie zwracać uwagę korzystając z płatności elektronicznych oraz wyjaśniamy dlaczego e-sklepy potrzebują tego rodzaju płatności.

Do płatności elektronicznych będziemy zaliczać wszelkiego rodzaju operacje finansowe, które są dokonywane za pośrednictwem Internetu, przy użyciu urządzeń jak tablet, telefon czy komputer. Płatności takie odbywają się za pośrednictwem różnych kanałów, do podstawowych należą przelewy bankowe, karty płatnicze i specjalne serwisy płatności jak np. PayU, które kumulują różne sposoby płatności.

Na co zwracać uwagę przy wyborze metody e-płatności?
E-handel to bardzo konkurencyjny biznes. W celu zdobycia e-klienta sklepy oferują niskie ceny, duży wybór i wygodne opcje dostawy. E-konsumenci jednak coraz bardziej cenią sobie łatwe i szybkie metody płatności. Zanim jednak twój e-sklep wybierze sposób płacenia, przeanalizuj dokładnie inne czynniki niż tylko finanse. Warto np. zintegrować sklep z systemem, który oferuje jak najszerszy wybór metod płatności. Decydując się na taki krok, możesz być pewien, że twoi klienci będą mieć swobodny dostęp do płatności internetowych a ty, gwarancję otrzymania należności. Warto również zwrócić uwagę na preferencje konsumentów, ponieważ nie wszędzie sprawdza się ten sam schemat. W Polsce klienci sklepów internetowych zdecydowanie bardziej wolą dokonywać zakupu przy użyciu e-przelewu, w przeciwieństwie do zachodniej Europy, gdzie powszechnie dokonuje się płatności przy użyciu karty. Wprowadzony system płatności powinien być przede wszystkim łatwy i intuicyjny w obsłudze oraz dopasowany do skali biznesu. Na każdym etapie dokonywania wyboru pamiętaj, że bezpieczeństwo transakcji to podstawa, dlatego zwracaj uwagę na to, czy instytucje płatnicze, z których chcesz skorzystać posiadają międzynarodowe certyfikaty i czy podlegają krajowemu nadzorowi.

Po co e-sklepom płatności elektroniczne?
W zasadzie płatność elektroniczna dla e-sklepów jest tym samym, czym płatność gotówką lub kartą w sklepie stacjonarnym. Są to więc standardowe procedury w e-handlu, które umożliwiają mu jego działanie. Dodatkowo jest to świetne narzędzie marketingowe, ponieważ dzisiejsi klienci chętniej kupują przez Internet i dlatego wybierają właśnie te sklepy, które proponują proste, bezpieczne i klarowne zasady e-płacenia – w ten sposób wydają się one bardziej nowoczesne i wiarygodne. Twój sklep na pewno skorzysta na wprowadzeniu takiej usługi.

O serwisie

Płatności internetowe o bezpieczeństwo transakcji online. Porady dotyczące zakupów w Internecie.
 

Kontakt

809 571 254

kontakt@net-kurier.pl

Galeria