Płatności elektroniczne dla przedsiębiorców

W obecnej, coraz bardziej rozwijającej się technologicznej rzeczywistości, coraz popularniejsze jest korzystanie z e-płatności. Rynek oferuje coraz nowsze systemy i metody płatności, które dostosowane są do potrzeb użytkowników tak, aby płacenie w sieci było jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Fakt, że e-konsumenci coraz chętniej sięgają po elektroniczne metody płatności, eksperci wiążą z rozwojem e-gospodarki i e-handlu oraz z przyzwyczajeniem społeczeństwa do konsumpcyjnego stylu życia. Przedsiębiorcy robą co mogą, aby dostosować swoje e-sklepy do potrzeb klientów, którzy cenią sobie wygodę i szybkość dokonywanych transakcji.

Czemu warto inwestować w systemy e-płatności?
Przede wszystkim dlatego, że e-sklepy poprzez inwestowanie w rozwój swoich platform pod kątem płatności elektronicznych pokazują swoim klientom profesjonalizm i umiejętność dostosowania się do zmieniających się potrzeb konsumentów. Co więcej, rozwój e-płatności buduje zaufanie konsumenta do zakupów w sieci. Jeśli system jest łatwy w obsłudze, bezpieczny i szybki w realizacji, użytkownicy chętniej przerzucą się ze sklepu stacjonarnego na internetowy. Właśnie dlatego swoją ofertę, do potrzeb e-konsumentów, usiłują dopasować najwięksi gracze na rynku płatności elektronicznych. 

Rodzaje e-płatności i współpraca z operatorem
Warto kierować się zasadą, że proces finalizacji zakupu powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze i niebudzący obaw co do bezpieczeństwa. Na e-rynku funkcjonuje wiele metod pozwalających na płacenie online, jak przelewy pay-by-link, karty płatnicze oraz zwykłe transfery z rachunków bankowych. Przelew będzie najprostszą formą płatności, gdzie sprzedawca podaje tylko numer rachunku, przy czym nie jest obciążany żadnymi dodatkowymi opłatami a klienci są bezpieczni, ponieważ nie są narażeni na ujawnienie żadnych poufnych danych. Wszystkie te metody płatności są skupiane przez specjalne systemy, tzw. integratory. Jest to najlepsza forma na nawiązanie współpracy. To wówczas system pośredniczy w rozliczeniach i oferuje przedsiębiorcy kompletny pakiet usług oraz jest odpowiedzialny za sprawność i bezpieczeństwo wszelkich e-transakcji. Przedsiębiorca przyjmujący płatność, otrzymuje następnie zestawienia wszelkich operacji na swój rachunek bankowy, z tym, że pomniejszone są o niską prowizję. Tak więc warto przed wyborem pośrednika zwróć uwagę na opłaty. Przede wszystkim sprawdź czy posiada on międzynarodowe i polskie certyfikaty oraz czy podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

O serwisie

Płatności internetowe o bezpieczeństwo transakcji online. Porady dotyczące zakupów w Internecie.
 

Kontakt

809 571 254

kontakt@net-kurier.pl

Galeria